Siyaset Bilimci Seynur Esgerli “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” ile bağlı konuştu

Siyaset Bilimci Seynur Esgerli “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” ile bağlı konuştu Siyaset Bilimci Seynur...

Siyaset Bilimci Seynur Esgerli “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” ile bağlı konuştu

Siyaset Bilimci Seynur Esgerli, “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” ile bağlı Azerbaycan Temsilcimiz Ülker Piriyeva `ya açıklama yaptı.

Siyaset Bilimci Seynur Esgerli – Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum.

Türk milleti Şehitlerimizin ve gazilerimizin, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, şehitlerimiz, kalplerdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.
15 Temmuz, demokrasi mücadelesini destekleyen tüm Türk milleti vatandaşlarımızın, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin zaferidir. O gece aziz Türk milleti ülkesinin geleceğine ve kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır.

Darbe gecesi – 15 Temmuz gecesi sokaklarda, meydanlarda, tıpkı Çanakkale Savaşında olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük kardeş Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, Türk milleti, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koydu.

Kardeş Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen Fetöcü hainler, ertesi gün akşam olmadan büyük Türk milleti tarafından hüsrana uğratıldılar.
Türkiye böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülkedir. Allah böyle kara geceleri Türkiyemize bir daha yaşatmasın! Kardeş Azerbaycan halkı olarak daima Türkiyemizin yanındayız!

Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize şifa versin..

Ülker Piriyeva- AZERBAYCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir