EGO SPORLU DÜNYA AEROBİK CİMNASTİK ŞAMPİYONU AYŞE BEGÜM ONBAŞI BAŞKENT’TE COŞKUYLA KARŞILANDI

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı yurda dönüşünde kulüp...

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan Ayşe Begüm Onbaşı yurda dönüşünde kulüp yöneticileri, antrenörleri, yakınları ve çalışma arkadaşları tarafından coşkuyla karşılandı. Esenboğa Havalimanı’nda Mehter Takımı’nın gösterisiyle karşılanan EGO Spor’lu Onbaşı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de büyük kadınlar kategorisinde ilk kez dünya şampiyonu olarak tarihe geçti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor Kulübü sporcusu ve Milli Cimnastikçisi Ayşe Begüm Onbaşı, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu oldu.

Altın madalyayla yurda dönen Onbaşı’yı Esenboğa Havalimanı’nda EGO Spor Kulübü Başkanı Akın Hondoroğlu, kulüp yöneticileri, antrenörleri, yakınları ve çalışma arkadaşları tarafından Türk bayrakları ve Mehter Takımı’nın gösterisiyle coşkuyla karşılandı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE BÜYÜK KADINLARDA İLK ŞAMPİYON

Aerobik cimnastikte gençler dünya ve avrupa şampiyonluğu bulunan ve 60’ın üzerinde madalyaya sahip olan EGO Spor’lu Ayşe Begüm Onbaşı, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde aerobik cimnastik büyük kadınlar kategorisinde dünya şampiyonu olan ilk sporcu oldu.

EGO Spor Kulübü’nün 33 branş ve binlerce sporcusuyla faaliyet gösterdiğini, sporcu sayısıyla da dünyanın en büyük 3 kulübünden birisi olduğunu ifade eden EGO Spor Başkanı Akın Hondoroğlu, dünya şampiyonu Onbaşı’yı tebrik ederek şöyle konuştu:

“Ayşe Begüm gerçekten büyük bir başarı elde etti. Kariyerinde ilk kez büyük kadınlar kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu. İstiklal Marşımızı okutmanın ve bayrağımızı dalgalandırmanın mutluluğunu bize verdi. EGO Spor’un yıldızlarından bir tanesi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ın bize verdiği desteklerden dolayı gerçekten çok mutluyuz. Başarılarımıza yenilerini ekleyerek yolumuza devam edeceğiz.’’

‘‘İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUTTUĞUM İÇİN GURURLUYUM’’

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın EGO Spor Kulübü’ne verdiği destek için teşekkür eden ve coşkulu karşılamadan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Ayşe Begüm Onbaşı, duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Altın madalya ile ülkemize dönmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İlk defa katıldığım bir dünya şampiyonasında İstiklal Marşımızı okuttuğum için çok gururluyum. Verdiğimiz emeklerin karşılığını aldığımız için de çok mutluyum. Bundan sonraki hedefimiz eğer bir ertelenme veya iptal söz konusu olmazsa senenin sonunda düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda da başarı elde etmek. Şampiyon olduktan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile telefonda görüştük, çok mutlu oldum.’’

EGO Spor Kulübü sporcularının son yıllarda elde ettiği başarılarla Türkiye’nin adını dünyaya duyurduğunu belirten Aerobik Cimnastik Antrenörü Mehmet Ali Ekin ise düşüncelerini, “Şampiyonaya iki yıl boyunca hazırlandık. Ayşe Begüm Türk kadının gücünü herkese göstereceğim dedi ve şampiyona boyunca bu sözünü tuttu. Bundan sonraki ilk hedefimiz Avrupa Şampiyonu orada da aynı hedef peşindeyiz” sözleriyle dile getirdi.

YAVAŞ’TAN KUTLAMA MESAJI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da şampiyon olduktan sonra telefonla aradığı Ayşe Begüm Odabaşı’nı sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımda da, “EGO Spor Kulübümüzün sporcusu Ayşe Begüm Onbaşı, Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olarak bizleri çok mutlu etti. Daha nice başarıları birlikte kutlamak dileğiyle. Emeğinin ışığı hep yolunu aydınlatsın Begüm kızım. Tebrik ederim’’ sözleriyle tebrik etti.

Kaynak:https://www.ankara.bel.tr/haberler/ego-sporlu-ayse-begum-onbasi-baskentte-coskuyla-karsilandi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir