BAŞKAN BEŞİKTEPE İSTANBUL`UN FETHİ MÜJDELENMİŞ BİR ZAFER YENİ BİR DOĞUMDUR

  Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Genel Başkanı Orhan Beşiktepe, İstanbul’un Fethi...

 

Türkiye Üreticiler Sanayiciler ve İş Adamları Konfederasyonu ( TÜSİKON ) Genel Başkanı Orhan Beşiktepe, İstanbul’un Fethi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Bir çağı açıp, diğer çağı kapatan, Türk ve İslam dünyası için oldukça önemli sayılan İstanbul’un fethinin 568. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan Başkan Beşiktepe, Fatih Sultan Mehmet ve askerlerinin İstanbul’u fethederek Hz. Muhammed (SAV)’in övgüsüne mazhar olduğunu dile getirdi.

Başkan Beşiktepe, mesajında, “Tarihe ismini altın harflerle yazdırmış, dört kıtaya barış, huzur ve adalet götürmüş olan Osmanlı Devleti’nin en parlak dönemine imza atan Fatih Sultan Mehmet Han’ın önderliğinde 29 Mayıs 1453 tarihinde İstanbul’u fetheden şanlı ecdadımız, bu fetihle hem bir çağı kapatıp yeni bir çağın açılmasına vesile olmuştur.

Büyük bir inanç ve askeri deha ile gerçekleştirilen bu fetih, sadece toprakları değil, adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetimle gönüllere de değmiştir.

Bugün biz de tıpkı ecdadımız gibi gönüllere değmek, gönülleri fethetmek için çok çalışıp, halkımızın emrine amade olmak zorundayız. Bu vesileyle, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aziz milletimiz için daima gurur ve ilham kaynağı olan büyük fethin 568. Yıl dönümünün bütün milletimize hayırlar getirmesi temenni eder, başta fethin mimarı palacebet giriş Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere, bu cennet vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederim” ifadelerini kullandı.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA